Microblading

microblading3D
microblading3D

press to zoom
microblading
microblading

press to zoom
Tuğba Gündoğdu Güzellik&Aakademi
Tuğba Gündoğdu Güzellik&Aakademi

press to zoom
microblading3D
microblading3D

press to zoom
1/8

İşlem Süresi 1.5 saat

Fiyatı 950 TL

Kalıcılık 12-18 ay

1 seans +1 ay sonra 1 rötüş

Microbladingİ Anlamak

Microblading kıl tekniği nedir?


Uyumadan önce geceleri sildiğiniz bir kaş kaleminden farklı olarak, kaş microblading, gerçek kaş kıllarının görünümünü taklit eden darbeler çizmek için özel bir el mikroblaş kaş kaleminin kullanıldığı yarı kalıcı bir dövme prosedürüdür. Bir dövme yaptırmaya benzer bir işlem olsa da, kullanılan mürekkep normal bir dövmeden çok daha az konsantre olur ve özellikle mikro kaplama işlemi için formüle edilir.Microblading, klasik kaş kontür işleminden farklıdır.
Microblading'i kimler düşünmeli?


Piyasada binlerce kaş ürünü olsa da, mikro-kabarcıkları tercih etme eğiliminde olanlar daha dolgun, doğal görünümlü kaşlar ister, ancak her sabah onları doldurma zahmetini istemezler veya gün boyunca pigmentin sürmeyeceği endişesi taşımak istemezler." Doğuştan, stresten, asimetrik görünüm ile bazı hastalıklardan dolayı, çoğu zamanda yanlış uygulamalar sonucu kaşların doğal görünümünde kişiyi rahatsız edici bir görüntü oluşur. Tuğba Gündoğdu Güzellik&Akademi olararak yılların tecrübesi uzmanlarımız ile tamamen steril bir ortamda bunu düzeltmek isteyen bütün kadınlar bu işlemi gönül rahatlığıyla merkezimizde yaptırabilirler
Microblading Ne Kadar Sürer?


Sonsuza kadar değil, ama su geçirmez kaş jelinizden çok daha uzun, bu kesin! Aslında, kaş mikroblading, mikro kabarcık, cilt tipinize, yaşam tarzınıza, güneşe maruz kalmanıza ve kullandığınız ürünlere bağlı olarak 12-18 ay sürebilir. Bununla birlikte, mürekkep solma ve daha hızlı bulanıklaşma eğilimi gösterdiğinden, özellikle yağlı cilde sahip olanlar için yılda yaklaşık bir kez rötuşlara ihtiyaç vardır. Microblading uygulamasının en büyük avantajı da kök boyalarla adını duyurması oldu. Bu kök boyalar bir veya iki yıllık olmakla beraber teninizde renk değişimine uğramıyor, güneşte oksitlenmeden solarak teninizi terk ediyor. Merkezimizde kullandığımız doğal kök boyalar kesinlik doğal bir kaş görünümünü sağlayacaktır.
Kaş Microblading nasıl yapılmaktadır?


Öncelikle Merkezimizde çalışan uzman estetisyenlerimiz bu konuda eğitim almış ve sertifikalı çalışanlarımızdır. Özellikle bu tür işlemi yapanlar klasik kozmetik dövme uzmanı kadar bi beceriye sahip olmaları gerekmektedir. Bu yüzden kendinizi güvenli ve rahat bi şekilde hissedebilirsiniz. İşleme başlamadan önce Alan sterilize edildikten ve uyuşturulduktan sonra, çizilecek kaş şekli konusunda müşteriye danışır. Saç kesimi gibi resimler oluşturulur, gerçek bir doğal görünümlü kaş oluşturmak için doğal kaş tüylerinin yönünü takip edilir ve müşterinin yüz simetrisini ve yaşını dikkate alarak işlem başlatılır.Ayrıca kaş kıllarının doğal rengine ve cildin alt tonuna göre seçildiğini açıkladığı mürekkebin pigmenti konusunda müşteriye danışır. Daha sonra mikro-kalem kullanarak vuruşlar çizilmeye devam edilir. Kaş bölgesine bağlı olarak 40-80 dakika gibi bir zaman alır. Kaşlar bittikten sonra iyileşmeye yardımcı olmak için bir bakım sonrası merhemi uygular ve dört ila altı hafta sonra bir takip randevusu planlanır. Bu randevuda, gerekirse nihai sonuç değiştirebilir.Ama genellikle hafif rötüşler uygulanır.
Microblading Yaptıktan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyim?


İlk hafta bulaşmayı veya solmayı önlemek için , sudan ve bir hafta veya daha uzun süre terlemekten ve silmekten kaçınmanız önerilir. Ayrıca iyileşmeyi hızlandırmak için merheminizi günde bir kez uygulamanız önerilir. Tedavi bittikten hemen sonra kaşlar daha koyu ve hafif kırmızı olacaktır, ancak kaşlar iyileştikçe kızarıklık ve pigment biraz renk değiştirir. "İyileşirken kaşların daha siyah olmalarının dışında önemli bir yan etkisi yok." "İşlem sonrasında kaşlarla ilgilenmezseniz ve işlem sonrası uygun bakım bakım yapmazsanız enfeksiyon kapma ihtilmali her zaman mümkündür. Merkezimizdeki tüm aletler sterildir, bu nedenle enfeksiyon olma olasılığı yoktur. MİCROBLADİNG İŞLEMİ SONRASI BAKIM
Yeni kaşların iyileşmesi için yedi ila on gün bekleyin. İyileşme sürecinde kaşların yamuk görünmesi normaldir. Vuruşlar ortadan kalktıysa endişelenmeyin, pigmentin yeniden ortaya çıkması yaklaşık 4 hafta sürer. İyileşme sürecinde kaşlar koyu görünecek, iyileştiğinde renk yüzde 40 ve kalınlık yüzde 15 düşecek Tedavi sonrası bakım, tedavi başarısının yüzde 70'ine katkıda bulunur. Dikkatli talimatlara uymanız, cilt tipiniz için mümkün olan en iyi sonuçları verir ve iyi bir iyileşme sağlar. Tedavi Sonrası Bakım Talimatları

Tedaviden İlk yedi gün Sonra
• Tüm lenfleri ve önceden uygulanmış kremi temizlemek için yeni dövmeyi nemli bir pamuklu pedle hafifçe silin
• Temiz bir kulak ucu ile çok ince bir vazelin tabakası uygulayın, parmaklarınızı kullanmaktan kaçının, Yarayı temiz tutmak ve kabuk oluşumunu önlemek için işlemi günde 3-5 kez tekrarlayın.
• İyileşme alanını toplamayın, çizmeyin veya soymayın
• Kaşlara makyaj veya ürün uygulamayın.
• Yüz üstü uyumaktan kaçının
• Doğrudan güneşe maruz kalmaktan kaçının
• Terlemeyi önlemek için egzersiz yapmaktan kaçının
• Duş sırasında en az 7 gün veya iyileşene kadar kaşlarınıza su gelmesini önleyin.
• Yüz masajı, yüz buharlama ve saunadan kaçının
• Duşta ve yüzünüzü yıkarken kaşlarınızı ıslatmaktan kaçının. İlk 30 Gün İçinde,
• Güneşlenmekten, solaryumdan, ışık terapilerinden, kimyasal peelinglerden, meyve asitlerinden, mikrodermabrazyondan ve rejenerasyon faktörleri içeren kremlerden kaçının.
Pigmenti yok edip yanıklara neden olabileceğinden, tedavi edilen alan üzerinde (Fraxel Lazer, IPL) lazer tedavilerinden daima kaçının.
Antibiyotik kullanımı ve hormon tedavisi daha hızlı pigment solmasına neden olabilir, Tuğba Gündoğdu Güzellik&Akademi, bakımdan sonra yanlış olmasından kaynaklanan herhangi bir sorundan sorumlu olmayacaktır