Medikal Cilt Bakımı

cilt bakımı
cilt bakımı

cilt bakımı

press to zoom
cilt bakımı
cilt bakımı

cilt bakımı

press to zoom
cilt bakımı
cilt bakımı

cilt bakımı

press to zoom
cilt bakımı
cilt bakımı

cilt bakımı

press to zoom
1/3

İşlem Süresi 60-90 dk.

250 TL

başarı %80-100

Extra uygulamalar yapılabilir

Sıkça Sorulan Sorular

medikal cilt bakımı nedir?


Cildin canlılığını tekrar kazandırmaya ciltte biriken yağ, siyah nokta ve makyaj kalıntıları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya, nem kapasitesini artırmaya cildin üst katmanını(epidermis) daha canlı daha sağlıklı görünmesini sağlayan bir cilt bakım prosödürüdür..
medikal cilt bakımı nasıl yapılır?


Uygulamaya başlamadan önce cilt temizlenir ve peeling ile ciltteki ölü deriler ve tabakalar uzaklaştırılır. Ardından cilde buhar uygulaması yapılarak gözeneklerin açılması sağlanır ve bu sayede de siyah noktalar ve yağ noktaları temizlenir. Bu işlemler tüm cilt tiplerine ilk aşama olarak yapılmaktadır. Daha sonrasında kişilerin cilt tipine ve hassasiyetine göre uygun serumlar ve ürünler ile daha detaylı işlemler gerçekleştirilerek cilt bakımı devam etmektedir. 20 yaşını aşmış olan her bireyin yaptırmasını tavsiye ettiğimiz cilt bakımı, ciltte herhangi bir problem olmasa dahi ciltteki hücre onarımı, nem oranının düzenlenmesi ve oluşabilecek ince çizgilerin azaltılması için uygulanabilmektedir.
medikal cilt bakımının faydaları nelerdir?


Medikal cilt bakımının diğer olumlu etkilerinden bazılarından bahsetmek gerekirse bunlar; Cildin yağ ve nem dengesinin düzenlenmesinde, sivilce sorunlarının tedavisinde, Doğum sonrası ya da kilo alıp verme neticesinde meydana gelen cilt çatlamalarında, Çil ve lekelerde, Ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerinin giderilmesinde vb. birçok problemin tedavisinde ve giderilmesinde tercih edilmektedir. Kısacası medikal cilt bakımı hasarlı ve yaşlı cilt hücrelerini yenilerken aynı zamanda sağlıklı ve yeni hücrelerin oluşumuna da yardımcı olmaktadır.