Göz altı Morlukları

gözaltımorlukları
gözaltımorlukları

gözaltımorlukları

press to zoom
gözaltımorlukları
gözaltımorlukları

gözaltımorlukları

press to zoom
gözaltımorlukları
gözaltımorlukları

gözaltımorlukları

press to zoom
1/2

İşlem Süresi 45-70 dk.

2 seans 2000 TL

başarı %80

max başarı için 1-3 seans

Göz altı morluğu nedir?


Göz altı morlukları, göz çevresindeki derinin altındaki kılcal damarların belirginleşmesiyle ortaya çıkan bir durumdur. Hassas bir tabaka olan göz çevresindeki dokuda yaşla birlikte incelmeler oluşur; damarlar belirgin hale gelerek morluklara ve torbalara neden olur. Kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine ve estetik problemlere yol açan bu duruma birçok faktör katkıda bulunmaktadır. En belirgin nedenler göz çevresindeki pigmentlerin artması, yağ katmanının azalması, göz çevresindeki kan dolaşımının yavaşlamasıdır Göz altı morlukları, sık rastlanan cilt problemlerinden biridir. Genetik veya çevresel faktörlere bağlı olarak oluşabilir. Stres, yaşlanma, yorgunluk, uykusuzluk, kansızlık, aşırı tuz tüketimi, düzensiz yaşam, alkol-sigara kullanımı en önemli sebeplerindendir.
Nasıl bir işlem uygulamaktayız?


Cilt tonuna uygun pigmentlerin hazırlanmasıyla, hazırlanan boyanın dermis tabakasına mevcut cihazımızla yerleştirirdiğimiz bir kamuflaj tekniği uyguluyoruz. Son yıllarda uygulanan ve uzun süre kalıcılıcık sağlayan en son ve en yeni tekniktir. İşlem sırasında herhangi bir acı ve rahatsızlık hissedilmez. İşlemden sonra işlemi uygulayan uzmanın tavsyeleri dikkate alınmalıdır. İşlemin göze ve görme fonksiyonlarına herhangi bir zararı kesinlikle yoktur.
Göz altı morlukları neden olur?


Genetik faktörler: Açık ten veya çıkıntılı kemik yapısı, belirgin göz altı çukuruna neden olabilir. Aynı zamanda genetik olarak göz altlarında aşırı melanin pigmenti birikmesi sonucu koyuluklar oluşabilir. Güneş: UV ışınlarına aşırı maruz kalma cilde rengini veren melaninin fazla miktarda üretilmesine neden olabilir; melanin yoğunlaştıkça göz çevresindeki koyuluk artar. Kansızlık (Anemi): Cildin soluk görünmesine yol açarak damarların belirginleşmesine neden olur. Hematom: Gözün etrafında kan toplanmasıdır; en yaygın nedeni göze, burna, alına yapılan darbedir. Burnun kırılması, göz problemleri, pıhtılaşma ve kanama bozukluları da her iki gözün morarmasına (rakun gözleri) neden olabilir. Ameliyat: Diş operasyonlarından veya kozmetik ameliyatlardan (yüz germe, çene-burun ameliyatı) sonra oluşabilir. İlaçlar: Bazı alerji ilaçları, kan incelticiler, damar genişlemesine yol açan ilaçlar neden olabilir. Yorgunluk: Uzun süre televizyon, bilgisayar ekranına bakarak gözleri yormak ve yetersiz uyumak göz altlarında ödeme neden olabilir. Yaşlanma: Zamanla cildin incelmesi nedeniyle kan damarlarını destekleyen dokular zedelenir; yağ dokusu ve kolajen miktarı azalır; damarlar belirginleşir. Kötü beslenme: Yeterli sebze-meyve tüketmemek, fazla şeker yemek, protein, demir, B, C, E ve K vitaminlerinin eksikliği morluklara neden olabilmektedir. Ayrıca aşırı tuz tüketmek ödeme; yeterli miktarda su içmemek gözlerde çökük bir görünüme yol açar.