3. SEVİYE CİLT BAKIMI UYGULAYICISI  KURS PROGRAMI

tgest
tgest

press to zoom
estetisyenlikkursu
estetisyenlikkursu

press to zoom
Güzellik uzmanlığı kursu
Güzellik uzmanlığı kursu

press to zoom
tgest
tgest

press to zoom
1/5

Programın Süresi

Teorik Eğitim Süresi : 108 ders saati Uygulamalı Eğitim Süresi : 218 ders saati Toplam Süre : 326 ders saati

Kayıt Kabul Şartları

18 yaşından gün almış en az ilkokul düzeyinde eğitimini tamamlamış herkes programa katılabilir.

Kurs Ücreti

Peşin: 3500 TL

Taksitle:4000TL

Sıkça Sorulan Sorular

3. Seviye Cilt Bakımı Ugulaycıcısı Kurs Programı Temel Bilgiler Nelerdir?


Bu kurs programının hazırlanmasında, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu, 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği, 16UMS0558-3 Referans Kodlu Cilt Bakımı Uygulayıcısı Ulusal Meslek Standardı, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 05/10/2018 tarihli ve 130 sayılı Kararı ile onaylanan Özel Kurslar Çerçeve Programı esas alınmıştır.
Cilt Bakımı Ugulaycıcısı Kurs Programının Amaçları Nelerdir?


PROGRAMIN AMAÇLARI Bu kurs programı cilt bakımı alanında ihtiyaç duyulan sertifikalı ve nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak, toplumdaki insanların bu alanda daha sağlıklı ve güvenilir hizmete kavuşmasını sağlamak ve bu alanda kariyer sahibi olmak isteyen bireylerin istihdam edilmesini sağlamak amaçlanmaktadır. Bu kurs programını başarıyla tamamlayan kursiyerlerin; 1. İş sağlığı ve güvenliği (İSG) faaliyetlerini yürütmeleri, 2. Kalite yönetim sistemini uygulamaları, 3. İş organizasyonu yapmaları, 4. Yapılacak iş öncesi ön hazırlık yapmaları, 5. Cilt temizliği ve arındırma yapmaları, 6. Cildi onararak desteklemeleri, 7. Mesleki gelişim faaliyetlerine katılmaya istekli olmaları beklenmektedir.
MEB Onaylı Cilt Bakımı Ugulaycıcısı Sertifikasının Avantajı Nedir?


MEB onaylı sertifika ile güzellik sektörü içinde bulunan bir çok alanlarda, güzellik merkezlerinde, spa salonlarında, hotellerde Cilt Bakım Uygulayıcısı olarak iş bulabilirsiniz.Kurs sertifikanız e-devlette görünecektir.
Cilt Bakımı Ugulaycıcısı Kurs Programında Neler Öğreneceksiniz?

Cilt Bakımı Ugulaycıcısı Kurs Programını Bitirme Şartları Nelerdir?


Kursa katılım ve devamlılık neticesinde kursiyerler, Özel Öğretim Kurumları Mevzuatı kapsamında kurs bitirme sınavına tabi tutulurlar. Kurs programının sonunda, kursiyerlerin söz konusu yeterlikleri kazanıp kazanmadıkları yazılı ve uygulamalı sınavları ile ölçülecektir. Bu sınavlardan başarılı olan kursiyerlere “MEB Onaylı Kurs Bitirme Belgesi” verilecektir. Kurs sertifikanız e- devlet üzerinde görülecektir.