4. SEVİYE ERKEK KUAFÖRLÜĞÜ  KURS PROGRAMI

TEGEST72
TEGEST72

Güzellik Uzmanı Kurs Programı

press to zoom
Tuğba gündoğdu estetisyenlik ve kuaförlük kursu
Tuğba gündoğdu estetisyenlik ve kuaförlük kursu

press to zoom
TEGEST70
TEGEST70

Güzellik Uzmanı Kurs Programı

press to zoom
TEGEST72
TEGEST72

Güzellik Uzmanı Kurs Programı

press to zoom
1/8

Programın Süresi

Teorik Eğitim Süresi : 348 ders saati Uygulamalı Eğitim Süresi : 492 ders saati Toplam Süre : 840 ders saati

Kayıt Kabul Şartları

18 yaşından gün almış en az ilkokul düzeyinde eğitimini tamamlamış herkes programa katılabilir.

Kurs Ücreti

Peşin: 6000 TL

Taksitle:6500 TL

Sıkça Sorulan Sorular

Kurs Programıyla ilgili Temel Bilgiler Nelerdir?


Bu kurs programı 4. seviyede olup 1. 2. ve 3. sevieleri yani çıraklık ve kalfalık seviyelerinin hepsini içinde barındıran ustalık seviyesinde hazırlanmış bir kurs programıdır. PROGRAMIN ALAN ADI : Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri PROGRAMIN SEVİYESİ : 4 Seviye PROGRAMIN ADI : Erkek Kuaförü Kurs Programı PROGRAMIN DAYANAĞI : Bu kurs programının hazırlanmasında 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği, 10UMS0094-4 Referans Kodlu Kuaför (Erkek) Ulusal Meslek Standardı ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 05.10.2018 tarihli ve 130 sayılı kararı ile onaylanan Özel Kurslar Çerçeve Programı esas alınmıştır
Meb Sertifikasının Faydaları Nelerdir?


MEB onaylı sertifika ile güzellik sektörü içinde bulunan bir çok alanlarda Erkek kuaförlüğü olarak iş bulabilir ya da bu sertifika ile direk ustalık sınavına başvurarak ustalık belgenizi alabilisiniz. Ustalık belgenizle ile kendi işinizi kurup sektörde ilerleme imkanı bulabilirsiniz. Kurs sertifikanız e-devlette görünecektir.
Erkek Kuaförlüğü Ustalık Belgesini Nasıl Alabilirim?


Kurumumuzdan alınan MEB onaylı sertifikamızla mesleki eğitim merkezinde direk ustalık sınavına girmeye hak kazanırsınız. Bu sınav bir model üzerinde yapılan Saç traşı ve sakal traşı uygulaması sınavı olup sınavı kazandıktan sonra Erkek Kuaförlüğü ustalık belgesini almaya hak kazanıyorsunuz. Mesleki Eğitim merkezinde ustalık belgenizi almak için her türlü destek ve danışmanlığı kurumumuz tarafından yapılacaktır.
Bu Kurs Programında Neler Öğreneceksiniz?


SSS başlığı Uygulama Ayarlarının, Ayarlar sekmesinde düzenlenebilir. Ayarlar sekmesinde, başlık kutucuğundaki işareti silerek de başlığı kaldırabilirsiniz.
Erkek Kuaförlüğü Kurs Programın Amaçları Nelerdir?


PROGRAMIN AMAÇLARI Bu kurs programı erkek kuaförlüğü alanındaki nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak, toplumun daha sağlıklı ve güvenilir hizmet almasını sağlamak ve bu alanda kariyer sahibi olmak isteyen bireylerin mesleki gelişimlerine katkı sunmak amacıyla hazırlanmıştır. Bu kurs programını başarıyla tamamlayan kursiyerlerin; 1. İş sağlığı ve güvenliği (İSG) faaliyetlerini yürütmeleri, 2. Çevre koruma mevzuatına uygun çalışmaları, 3. Kalite yönetim sistemini uygulamaları, 4. Yapılacak işle ilgili gerekli iş organizasyonunu yapmaları, 5. Yapılacak işle ilgili gerekli ön hazırlıkları yapmaları, 6. Tekniğe uygun şekilde sakal/bıyık traşı/kesimi yapmaları, 7. Saça bakım yapılacak ürünleri belirlemeleri, 8. Tekniğe uygun şekilde saç kesim yapmaları, 9. Tekniğe uygun şekilde saç rengini değiştirmeleri, 10. Tekniğe uygun şekilde saça kalıcı şekil vermeleri, 11. Tekniğe uygun şekilde saça geçici şekil vermeleri, 12. Mesleki gelişim faaliyetlerine katılmaya istekli olmaları amaçlanmaktadır.
Kursu Bitirme Şartları Nelerdir?


Kursa katılım ve devamlılık neticesinde kursiyerler, Özel Öğretim Kurumları Mevzuatı kapsamında kurs bitirme sınavına tabi tutulurlar. Kurs programının sonunda, kursiyerlerin söz konusu yeterlikleri kazanıp kazanmadıkları yazılı ve uygulamalı sınavları ile ölçülecektir. Bu sınavlardan başarılı olan kursiyerlere “MEB Onaylı Kurs Bitirme Belgesi” verilecektir. Kurs sertifikanız e- devlet üzerinde görülecektir.